E-devlet şifresi ile giriş
Online Ödeme Doğrulama
  
  • Çeşitli bankalara yatırılan ücret dekontlarında girilmesi gereken alanları gösteren örnekler
  • Kurum tarafından verilen hizmetlerle ilgili ücretlere ilişkin ödemeler, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren sadece Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıflar Bankası nezdinde bulunan Kurum ilgili hesaplarına, kurumsal tahsilat/havale/kredi kartı yoluyla kabul edilmektedir. EFT ile yapılan ödemeler ve ATM (Bankamatik) aracılığıyla yapılan ödemeler karşılığında hizmet verilmemektedir.
  • Ziraat Bankası ve Halk Bankası kurumsal hesaplarına ve Vakıflar Bankası hesaplarına yapılan ödemelerde işlem masrafı alınmamaktadır. Ancak, Ziraat Bankası aracılığıyla yapılacak ödemelerde işlem ücreti alınmasını önlemek için şubelerden Kurumsal Tahsilat Ekranının, internet bankacılığında ise OGS&Diğer ödemeler sekmesinin kullanılması gerekmektedir.
  • Kurumsal hesaplara yapılacak ödemelerde; Halk Bankası aracılığıyla yapılacak ödemelerde şubelerden Kurumsal Tahsilat Ekranının, internet bankacılığında ise Ödemeler/Diğer Ödemeler/Diğer Kurumlar sekmesinin Ziraat Bankası aracılığıyla yapılacak ödemelerde şubelerden Kurumsal Tahsilat Ekranının, internet bankacılığında ise OGS&Diğer Ödemeler sekmesinin kullanılması gerekmektedir.
  • Yabancı para cinsinden ödeme gerektiren çevrimiçi işlemler için ödemelerin doğrudan Ziraat Bankası Şubelerinden veya Vakıflar Bankası Şubelerinden ya da bu bankaların internet bankacılığı aracılığıyla yapılması gerekmektedir.
  • Havale olarak yapılan ödemelerin TÜRKPATENT hesabına geçip geçmediğinin kontrolünü işleminize başlamadan önce Online Ödeme Doğrulamadan gerçekleştirebilirsiniz. Kredi Kartıyla ödeme yapacaksınız, ödeme sayfasına yönlenirken size "Hata Durumunda Kullanabileceğiniz Takip Numaranız" verilmektedir bu numarayı kaydediniz. Ödeme işleminizde bir sorun yaşarsanız ödemenizi bu numarayla Online Ödeme Doğrulamadan kontrol edip provizyon kodunuzu öğrenebilirsiniz.